Tych 14 rzeczy nie robią mądrzy ludzie. Jesteś jednym z nich?

Mądrość życiowa nie jest koniecznie związana z rozwiązaniem testu IQ, nawet jeśli pójdzie on świetnie.

Nie jest łatwo powiedzieć, co dokładnie sprawia, że jedni wykazują się mądrością życiową, która pozwala im iść przez życie pewnie i komfortowo, a inni nie mają takiej umiejętności i ciągle pakują się w kłopoty. Zdolność podejmowanie decyzji tak, by były korzystne jest bardzo ważna i wynika często z doświadczenia życiowego i odrobiny szczęścia. Łatwiej jest wskazać, czego nie robią mądrzy ludzie niż uogólniać, co robią.

 

 1. Nie przepuszczają okazji zaoszczędzenia pieniędzy

Oszczędność jest cnotą. Mądrzy ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie należy wydawać pieniędzy niepotrzebnie. Warto zainwestować w jedną dobrą rzecz, niż co pół roku wymieniać tańsze zamienniki. Wiedzą, że rezygnacja z niepotrzebnych wydatków może poprawić ich komfort życia oraz sprawić, że znajdą się pieniądze na realizację marzeń.

2. Nie boją się prosić o pomoc

Wyciągniecie ręki po pomoc do przyjaciół, gdy problem nas przerasta, jest zasadne i warto o tym pamiętać. Ponieważ z pomocą przyjaciół może się okazać, że kłopot nie był aż tak wielki. Nie jest to oznak bezsilności czy bierności, ale właśnie mądrości życiowej.

3. Nie zachowują się nieodpowiedzialnie

Odpowiedzialność wielu uważa za nudę. A wcale tak nie jest. Zachowywanie się odpowiedzialnie, wywiązywanie z obowiązków i systematyczna praca sprawia, że zwiększa się efektywność podejmowanych działań i zmniejsza sytuacje stresogenne.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply