Jak dowodzą badania, najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest… MIŁOŚĆ!

Każdy wie, że miłość unosi człowieka, wpływa na poczucie radości i szczęścia. Zatem wpływa na nas dobrze i leczy. Zatem ma wiele plusów. Co ciekawe najnowsze badania dowodzą, że miłość potrafi naprawdę wiele i wpływa na nas nie tylko psychicznie, ale też fizycznie! 

Chcecie się dowiedzieć, dlaczego warto się zakochać? Przeczytajcie artykuł poniżej!


małe1. Miłość przynosi ulgę w bólu

Wszyscy wiemy, że uścisk i pocieszanie może pomóc. 10-20 sekund przytulania ukochanej osoby może pomóc w leczeniu bóli głowy. Podczas przytulanie wytwarza się oksytocyna, która odpowiada za poczucie spokoju i bliskości oraz poprawia samoocenę. Co więcej, widok ukochanej osoby zwiększa wytrzymałość na ból nawet o 40%.

1


2. Miłość dba o serce

Badania wykazują, że miłość obniża ciśnienie. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach stresowych, gdyż zmniejsza to zagrożenie zawałem i chorobami serca.

2


3. Pomaga w walce z chorobami

Endorfiny zwiększają nasza odporność na wirusy. A miłość pozwala na szybką regenerację i powrót do zdrowia. Kochana i kochająca osoba ma powód, by szybciej zdrowieć.

3


4. Miłość leczy bezsenność

Hormony miłości skutecznie blokują hormony stresu, dzięki temu zakochani wypoczywają lepiej. Udowodnione jest, że sen wpływa na szybkość powrotu do zdrowia, a sen z ukochaną osobą u boku, jest spokojny i leczniczy.

Na kolejnej stronie znajdziesz więcej korzyści dla zdrowi płynących z miłości.

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply