Wielka Brytania rozprawi się z przestępcami seksualnymi. Najniebezpieczniejsi z nich będą kastrowani!

W więzieniu HMP Frankland w Durham wprowadzono specjalny program dla pedofilów i morderców dzieci. Najniebezpieczniejsi z nich będą poddawani chemicznej kastracji.

Więzienie w Durham, gdzie swoją karę odbywają najgroźniejsi przestępcy w Wielkiej Brytanii, postanowiło w brutalny sposób rozwiązać kwestię niezaspokojonych żądz, przebywających w nim pedofilów. Aby niereformowalni, zdeprawowani więźniowie nie wrócili na ścieżkę zbrodni, postanowiono włączyć ich do programu chemicznej kastracji.

Jak stwierdził profesor Don Grubin, program jest przeznaczony dla tych, których wyleczyć już nie można, bo mija się to z celem. Ich poziom pobudzenia seksualnego jest tak wysoki, że trudno jest angażować ich w programy leczenia psychicznego – stwierdził lekarz. Jak dodał, jedynym rozwiązaniem jest tutaj kastracja.

Kto obecnie znajduje się w więzieniu? Kogo obejmie kontrowersyjny program? O tym przeczytasz na następnej stronie. 

ogram obejmie najprawdopodobniej tych więźniów, którzy zgodzą się na poddanie kastracji. Obecnie za murami HMP Frankland znajdują się między innymi Ian Huntley i Levi Bellfield. Ten pierwszy, nazywany zabójcą z Soham, odbywa karę za zabójstwo 10-letnich dziewczynek Holly Wells i Jessicy Chapman. Został skazany w 2002 r. Odsiedział już 14 lat z minimum 40, które czeka go za murami więzienia. Drugi, również w 2002 r. najpierw zgwałcił, a potem z zimną krwią zamordował nastoletnią Milly Dowler.

 Ian Huntley  (na zdjęciu) został okrzyknięty mordercą z Soham.

Na swoim koncie ma również dwa inne zabójstwa i jego próbę. Levi Bellfield i Ian Huntley są zatrzymywani w HMP Frankland, chociaż według Sunday People, żaden z dewiantów nie podpisał zgody na wzięcie udziału w programie.

Levi Bellfield zabił już trzy osoby. Jego resocjalizacja według specjalistów nie jest możliwa bez wcześniejszej kastracji. 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply