Narzeczona poprosiła przyszłego męża o rozwiązanie prostego matematycznego przykładu. Słysząc odpowiedź, odwołała ślub!

Kultura starożytnych Indii była pełna tradycji i surowych zwyczajów, które przetrwały do dziś.

Sporo młodych Hindusów i Hindusek nawet obecnie nie zawiera małżeństw z miłości. Często młodzi wiążą się ze sobą za obopólną zgodą rodziców. Młodzi poznają się dopiero przed ślubem. Później obowiązuje już niepisane prawo – „stwardniało, zakochało się”. Niektóre rejony Indii są wciąż bardzo konserwatywne i opisany wieki temu w świętych księgach przebieg ceremonii zaślubin obowiązuje tam do dziś.

Aranżacja małżeństwa przez rodziców to pierwszy krok. Szukanie odpowiedniej partii dla córki nie jest łatwe. Wymaga licznych narad, wróżb, a nawet analizy horoskopów potencjalnych kandydatów. Później następuje spotkanie przyszłych małżonków. Jeśli się sobie spodobają, dochodzi do zaręczyn. Tylko w rzadkich przypadkach młodzi dopuszczają się sprzeciwu wobec rodziców. Grozi to wielkim skandalem.

Mieszkańcy indyjskiego stanu Uttar Pradesh długo żyli historią dziewczyny, której udało się odwołać ślub z niechcianym panem młodym. Młoda kobieta użyła swojego sprytu i zdołała się wymigać od zamążpójścia. Tak jak nakazuje tradycja, kilka dni przed ślubem miało miejsce pierwsze spotkanie młodych. Dziewczynie chłopak niezbyt przypadł do gustu i była pewna, że nie chce spędzić z nim reszty życia. Była sprytna i wiedziała, jak to wszystko rozegrać. Zadała mężczyźnie prostą zagadkę matematyczną. Ile to jest 15 + 6?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply