Ważny apel pewnej matki, który mówi o tym, dlaczego powinniśmy porzucić telefony komórkowe! W jej słowach jest mnóstwo prawdy

Internet i media społecznościowe zawładnęły ludzkim życiem.

Nie umiemy pojechać na wakacje czy wyjść do kina bez informowania o tym wszystkich znajomych z Facebooka. Chwalimy się na portalach społecznościowych dosłownie każdą rzeczą. Uwielbiamy wrzucać zdjęcia naszych dzieci i pokazywać obserwatorom jak szybko dorastają i się zmieniają. Kochamy je i jesteśmy z nich bardzo dumni, ale niechcący je zaniedbujemy.

Jesteśmy ciągle pochłonięci przez wirtualny świat i nie dostrzegamy ważnych rzeczy, które dzieją się wokół. Zamiast poświecić godzinę na zabawy z maluchami, wolimy zalogować się na Facebooka i przeglądać zdjęcia znajomych. Swoim zachowaniem dajemy pociechom bardzo zły przykład i uczymy, że wirtualny świat jest ważniejszy od nich.

W listopadzie 2015 roku Brandie Wood matka czteroletnich bliźniaków Blaine i Rylie przeprowadziła bardzo prosty eksperyment, którym podzieliła się w mediach społecznościowych. Postanowiła na jeden dzień odłożyć telefon i skupić się wyłącznie na swoich szkrabach. Dostrzegła wówczas wiele ważnych rzeczy, których wcześniej nie zauważała. Była zbyt zajęta śledzeniem wydarzeń pojawiających się w sieci.

Dzisiaj przeprowadziłam pewien eksperyment. Patrzyłam, jak moi chłopcy się bawią. Siedziałam cicho w kącie pokoju i ich obserwowałam. Liczyłam, ile razy spojrzeli w moją stronę z przeróżnych powodów: żeby sprawdzić, czy widziałam ich fajne sztuczki i czy patrzę z aprobatą lub dezaprobatą na to, co robią. Gdybym wówczas była pochłonięta jakimś rodzajem technologii, jaką wiadomość bym im przesłała?

Przejdź na kolejną stronę i czytaj dalej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply