Aby uśpić córkę, wcierała w jej dziąsła heroinę! Podobnie robiła również ze starszymi dziećmi

W Wielkiej Brytanii mnóstwo kobiet rodzi uzależnione od narkotyków dzieci.

Według National Health Service w Anglii w latach 2014-2015 aż 1087 noworodków było dotkniętych chorobami narkotykowymi. W Walii i Szkocji wcale nie jest lepiej. W okresie od 2012 do 2015 roku urodziło się tam ponad tysiąc uzależnionych niemowląt. Nałóg jest tak silny, że matki nie są w stanie odstawić substancji odurzających w ciąży. Jakby tego było mało, niektóre rodzicielki faszerują narkotykami swoje dzieci po urodzeniu. Dzięki temu są spokojne i nie płaczą.

Kimberly Nelligan została oskarżona o zabicie swojej córki Jordy. Aby ją uśpić, 33-letnia matka wcierała w dziąsła dziewczynki heroinę. Dziecko zostało znalezione martwe w swoim domu w Bangor (miasto w północnej Walii) przez pogotowie ratunkowe. Koroner ustalił, że Jordy oprócz heroiny miała w swoim organizmie fentanyl. To silny środek przeciwbólowy i anestezjologiczny, który jest bardzo często mieszany z heroiną.

Ten związek chemiczny pobudza wytwarzanie serotoniny. Ma bezpośredni wpływ na układ nerwowy i silnie uzależnia. Stosuje się go w anestezjologii w czasie znieczulenia oraz w premedykacji. Fentanyl występuje również w specjalnych plastrach stosowanych do uśmierzania przewlekłego bólu spowodowanego najczęściej nowotworami. Nie wiadomo skąd matka miała tę substancję i czy zdawała sobie sprawę jak może wpłynąć na dziecko.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply