Pokonali swoje fizyczne ograniczenia i osiągnęli sukces, dając wszystkim dowód tego, że chcieć znaczy móc

Stare powiedzenie mówi, że każdy człowiek jest kowalem własnego losu.

To, jak wygląda nasze życie w dużej mierze zależy od Nas samych, gdyż nasze usposobienie i postawa wobec świata mają ogromny wpływ na to, jak radzimy sobie z rzeczywistością, nawet tą trudną i bolesną. Warto zatem zadbać o odpowiednie nastawienie, ponieważ dzięki niemu można łatwiej przezwyciężyć najróżniejsze problemy.

 

Niektórym ludziom wszystko przychodzi łatwo i bez wysiłku, zaś inni muszą o wiele bardziej się postarać, by osiągnąć sukces i zrealizować swoje marzenia. Osobami, które w powszechnym odczuciu mają w życiu trudniej, są ludzie niepełnosprawni, którzy na co dzień muszą zmagać się nie tylko ze zwykłymi życiowymi problemami, ale także z własnymi ograniczeniami.

Jenak osoby niepełnosprawne często wskazują, że swojego stanu zdrowia nie postrzegają jako ograniczenie, ale jako szansę na zrobienie czegoś dobrego, bo przez swoją „inność” mogą skuteczniej zwróć uwagę na jakiś problem. Dzięki hartowi ducha i wytrwałości ludzie niepełnosprawni wznoszą się ponad własne ograniczenia i dokonują rzeczy, które często są nieosiągalne nawet dla osób w pełni zdrowych.

 

W historii ludzkości było wielu niepełnosprawnych ludzi, którzy pomimo poważnych trudności osiągnęli sukces i stali się mistrzami czy autorytetami w swojej dziedzinie. Dziś pokrótce przypominamy sylwetki kilkunastu z nich.

Bethany Hamilton

Bethany miała zaledwie 13 lat, kiedy straciła rękę podczas ataku rekinów na Hawajach. To traumatyczne zdarzenie nie powstrzymało jej jednak przed realizacją marzenia o surfowaniu. Już po trzech miesiącach od wypadku powróciła na deskę i wystartowała w zawodach. W kolejnych latach zdobyła wiele prestiżowych nagród, a jej historia stała się inspiracją do filmu „Surfer of the Soul”.

O kolejnych wyjątkowych osobach, które pokonały swoje ograniczenia i osiągnęły sukces, przeczytacie na następnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net, wikipedia.org

Reply