Ten pies urodził się z nietypową chorobą genetyczną. Nie przeszkadza mu ona jednak cieszyć się pełnią życia!

Niektórzy twierdzą, że niepełnosprawność jest wyrokiem skazującym na ponure życie. Okazuje się jednak, że nie przeszkadza ona w najmniejszym stopniu cieszyć się jego urokami. 

Świetnie pokazuje to historia psiaka o wdzięcznym imieniu Pig. Zwierzę to cierpi na wyjątkowo rzadką deformację genetyczną, zwaną syndromem krótkiego kręgosłupa.

1Nietypowe schorzenia znacznie komplikuje życie psa. Brak szyi połączony z naturalną długością tułowia i nóg sprawia, że czasami podczas spacerów suczka jest zmuszona skakać jak królik. Jej nienaturalnie krótki żołądek sprawia, że konieczne jest przygotowywanie specjalnej karmy i podawanie jej bardzo powoli. Pig musi jadać z dala od innych psów, by nie poganiały jej one do szybszego pochłaniania pokarmu. Nietypowe kształty ciała nie pozwalają jej również na naturalne psie odruchy, takie jak drapanie się tylnymi łapami.

Pig swoje niedociągnięcia fizyczne nadrabia jednak wspaniałym charakterem. Jest niesamowicie pogodnym zwierzęciem, uwielbiającym kontakt z ludźmi.  Cechy te mają zaprocentować w przyszłości. Pig przechodzi bowiem szkolenie, które pomoże jej zostać psem terapeutycznym. Dzięki temu będzie mogła pomagać innym stworzeniom, dla których los także nie był łaskawy.

Chcesz poznać historię tego niezwykłego psiaka? Wystarczy zerknąć na filmik poniżej.

 

Jeśli spodobała Ci się ta historia, podziel się nią ze znajomymi na Facebooku.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube

Reply