Matka wpycha synowi w usta gałkę ryżu. Powód, dla którego się tak zachowuje, zwali Cię z nóg!

W zeszłym roku Światowa Organizacja Zdrowia zaliczyła uzależnienia od gier komputerowych jako zaburzenie zdrowia psychicznego.

Problem dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych, jednak bardziej podatni na to uzależnienie są oczywiście najmłodsi. Często rodzice bagatelizują wielogodzinne przesiadywanie dziecka przed komputerem, dopiero gdy sytuacja zaczyna się nasilać, próbują działać, jednak przeważnie jest już za późno.

Czas spędzony przed komputerem zaczyna dominować nad innymi aktywnościami np. wychodzeniem z domu czy spotkaniem z przyjaciółmi. Dzieciaki się izolują, miewają wahania nastrojów, problemy z koncentracją i zasypianiem. Niektóre są tak pochłonięte wirtualnym światem, że zapominają o jedzeniu i załatwianiu potrzeb fizjologicznych.

Matki są w stanie wiele zrobić dla swoich dzieci, ale pewna matka z Filipin weszła na zupełnie nowy poziom. Codziennie karmi swojego syna, który jest uzależniony od gier wideo. Nastolatek jest tak pochłonięty graniem, że nie ma czasu zjeść. Trzynastoletni Carlito Garcia nie może się oderwać od bitewnej gry komputerowej o nazwie „Rules of Survival”. Lilybeth Marvel Garcia mówi, że jest bardzo zmartwiona tym, że jej syn praktycznie nie je.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply