3 sygnały organizmu, że rozpaczliwe potrzebuje nawodnienia

Z odwodnieniem nie ma żartów, może się skończyć dla organizmu tragicznie, nie każdy wie, że herbata czy kawa nie wystarczą.

Woda i jej bark ma bardzo wielkie działanie na organizm i funkcjonowanie wszystkich organów. Odwodnienie to poważna sprawa, której nie można zaniedbywać. i nie dotyczy to ekstremalnych sytuacji, zagrożenia życia czy krajów, gdzie o wodę bardzo ciężko. Często sami nie dbamy o właściwe nawodnienie, mimo że mamy pod ręką wodę i to bogatą w substancje mineralne.

Odwodnienie jest powszechniejszym problemem, niż sądzą ludzie i może prowadzić do wielu schorzeń. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich organizm pracowałby znacznie lepiej, gdyby tylko był dobrze nawodniony. Nie potrzeba do tego żadnych cudownych napojów, wystarczy, by zawsze pod ręką mieć butelkę z wodą. Odwodnienie wpływa nie tylko na ciało, ale też na funkcjonowanie mózgu. Woda dla organizmu jest jak olej w maszynie – niezbędna, by wszystko dobrze działało.

Objawy odwodnienia organizmu

Kiedy człowiek czuje się źle i nie może zebrać myśli, czuje się otępiały i przygaszony powinien sięgnąć po prostu po wodę. Zamiast kawy czy energetyków warto nawodnić organizm i dać mu moc do działania. Organizm sam pokazuje, że ma za mało nawodnienia i nie można pomijać tych oznak, bo może się to skończyć bardzo źle.

Na kolejnej stronie poznasz trzy najczęściej bagatelizowane objawy odwodnienia organizmu.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : lifehack.org

Reply