To, co pojawiło się na portugalskim niebie, przeraziło wszystkich. Czy to zapowiedź Sądu Ostatecznego?

Przyroda jest potęgą, której człowiek nigdy nie zdoła opanować i do końca zrozumieć. Zjawiska, jakie prezentuje natura, potrafią swym pięknem zapierać dech w piersiach, ale również wzbudzać grozę i niepokój, o czym przekonali się mieszkańcy portugalskiej wyspy, Madery. 

Na początku bieżącego roku, osoby przebywające na Maderze, mogły podziwiać zapierające dech w piersiach widowisko, którego autorem była Matka Natura. Wystarczyło spojrzeć w niebo, by zobaczyć… ognistą kulę. W rzeczywistości była to  chmura, którą słońce oświetlało na pomarańczowo, dlatego sprawiała wrażenie, jakby była zbudowana z ognia. Kształt obiektu przypominał ludzka pieść, dlatego szybko nazwano ją „Ręką Boga”.


Kształt i kolor chmury, wzbudził lęk w mieszkańcach Madery.

chmura-1


To niezwykłe zjawisko udało się uwiecznić na zdjęciach pewnemu blogerowi pogodowemu, Rogerio Pacheco. Jak sam przyznaje, musiał sfotografować to, co niezwykłego zobaczył na portugalskim niebie i podzielić się tym z całym światem, by inni również mogli zastanowić się nad pięknem tej chmury i nad jej symboliką. Wielu osobom „płonący obłok” przypominał kometę z gry Final Fantasy, zaś inni dopatrywali się w niej znaku od Boga.

Wykonanie takiej fotografii to nie tylko kwestia talentu, ale i szczęścia.

chmura-2


Chmura wzbudziła przerażenie wielu osób, jednak w żadnym stopniu nie jest groźna, a przynajmniej nie jest groźniejsza od innych, zwykłych chmur. Swój ognisty wygląd zawdzięcza zjawisku rozproszenia światła, a Rogerio miał wiele szczęścia, że udało mu się ją sfotografować, ponieważ efekt utrzymuje się zaledwie kilka minut.

Chmury to element przyrody, który często zachwyca na całym świecie.

chmura-3

 

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : likemag.com

Reply