Nigdy nie wiadomo, czy zdjęcie które robimy będzie dla kogoś lub czegoś tym ostatnim. Nie przypuszczali tego również autorzy tych fotek

Przyszłość jest wielką zagadką i nigdy nie wiadomo, co nas może spotkać. A skoro nie znamy tego co będzie, nie wiemy też kiedy ktoś umrze albo dojdzie do masowej tragedii i dopiero wtedy, gdy to się stanie, przeszłość nabiera nowego znaczenia.

Codziennie miliony ludzi robi różne zdjęcia, których łączną ilość nawet trudno oszacować. Wśród pozornie niewinnych i zwyczajnych fotografii znajdą się też niestety takie, które okażą się być tymi ostatnimi: w kadrze zostaną uwiecznieni ludzie, którym dane jest za chwilę zginać albo rzeczy lub miejsca, którym pisana jest zagłada. Wiele z takich zdjęć zostało wykonanych przed historycznymi zdarzeniami i dziś podczas ich oglądania, ma się dziwne i mieszane odczucia.


last-pictures-p


Zapraszamy do obejrzenia galerii 20 zdjęć zrobionych tuż przed czyjąś śmiercią lub katastrofą. Ciekawie, co później czuły osoby, które wykonały te fotki: smutek, że uwieczniły czyjeś ostanie godziny życia, a może radość, że dane im było wykonać niezapomniane zdjęcie?

1. Malaysia Airlines Lot 17

W dniu 17 lipca 2014 roku samolot Malaysia Airlines Lot 17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur, został zestrzelony nad Ukrainą. Zginęło 283 pasażerów i 15 członków załogi znajdujących się na pokładzie. Do dziś winnych zestrzelenia cywilnego samolotu nie postawiono przed sądem, a to zdjęcie matki i córki należy do ostatnich, jakie wykonano podczas lotu.

last-pictures-12


2. John Lennon

John Lennon podpisuje autografy fanom przed swoim domem w Nowym Jorku, a za nim stoi Mark David Chapman. Człowiek, który zastrzeli muzyka 10 minut później.

last-pictures-10

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : yourdailydish.com


Reply