Mężczyzna przywiązał swojego psa do samochodu i ciągnął go przez kilka kilometrów! Miejsce akcji? Turcja, gdzie prawa zwierząt są nagminnie łamane

Miarą wrażliwości człowieka jest jego stosunek do bezbronnych istot.

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, ale jeszcze nigdy nie przywiązywano tak dużej uwagi do sposobu ich traktowania, jak teraz. Współczesny cywilizowany świat postuluje, by nigdy nie zapominać o tym, że zwierzęta to żywe i czujące istoty, dlatego należy im się szacunek i humanitarne traktowanie.

Sposób traktowania zwierząt zależny jest od regionu świata, w którym żyją. Niestety jeszcze w wielu społeczeństwach zwierzęta traktowane są jak rzeczy, z którymi człowiek może robić co tylko zechce.

Wiele przypadków znęcania się nad zwierzętami pochodzi z Turcji. W szczególnie trudnej sytuacji są psy, gdyż jest ich na tyle dużo, że część ludzi przestała doceniać ich wartość. Oczywiście najwięcej aktów przemocy dotyczy bezdomnych czworonogów, ale również te, które mają dach nad głowa, przeżywają prawdziwe koszmary.

Pies kocha swojego właściciela bezwarunkowo, ale niestety uczucie to nie zawsze zostaje odwzajemnione. Tak było w przypadku pewnego mieszańca owczarka niemieckiego, mieszkającego w prowincji Muğla w południowo-zachodniej Turcji.

Na jednej z głównych dróg nadmorskiego regionu zauważono samochód, który coś za sobą ciągnął. Jeden z kierowców zainteresował się sytuacją i podjechał bliżej. Wtedy okazało się, że na linie za pojazdem jest wleczony pies! Jego ciało bezwładnie przewalało się z boku na bok, jakby już nie żył….

Więcej o losie tego psa przeczytacie na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : sozcu.com.tr

Reply