Aby uspokoić szczekające psy, podcinają im struny głosowe! Skala problemu jest ogromna

Szczekające bez przerwy psy są utrapieniem zarówno dla właścicieli, jak i sąsiadów, którzy godzinami muszą ich słuchać.

Wszyscy starają się jakoś rozwiązać ten problem, ale przeważnie nie jest to łatwe. Oczywiście można zastosować pewne gadżety, np. obrożę antyszczekową. Zakłada się ją blisko krtani psa i za pomocą pewnych działań zniechęca czworonoga do wydawania nieprzyjemnych dźwięków.

Może „uspokoić” psa delikatnym impulsem elektrycznym, sprayem o intensywnym zapachu czy ultradźwiękami. Ważne, aby dowiedzieć się, dlaczego nasz pupil robi tyle hałasu. Nadmierne szczekanie może być wywołane przez różne czynniki m.in. nadpobudliwość, niewłaściwe relacje z opiekunem, nadmiar energii czy obecność czegoś niepokojącego w najbliższym otoczeniu np. drugiego psa. Z problemem można poradzić sobie w sposób humanitarny, jednak niektórzy właściciele wolą od razu zastosować ostateczne środki.

W południowo-zachodniej części Chin stał się modny bardzo okrutny trend. Właściciele psów, aby je uciszyć, podcinają im struny głosowe. Chcą przyoszczędzić na profesjonalnym zabiegu u weterynarza i decydują się skorzystać z usług nielicencjonowanych specjalistów. Jednym z nich jest niejaki Zeng. Podobno od 14 września prowadzi swój mały biznes nieopodal targu w dzielnicy Qingbaijiang w Chengdu.

Przejdź na kolejną stronę i dowiedz się więcej. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dailymail.co.uk

Reply