Porzucili córkę koło kosza na śmieci i poszli… na kolejkę górską, ci skrajnie nieodpowiedzialni rodzice teraz odpowiedzą za swoje czyny

Nieodpowiedzialność rodziców czasem przeraża, w tym przypadku powinni dostać naprawdę dotkliwą karę.

Bycie rodzicem to wilka odpowiedzialność i to nie za siebie. Kiedy rodzi się dziecko, jest całkowicie zdane na opiekę rodziców, nie jest w stanie samo funkcjonować. Z czasem to się zmienia, maluch uczy się jak samodzielnie jeść i pić, załatwiać swoje potrzeby. Z czasem jest już zupełnie samodzielne. Jednak do tego czasu dziecko musi mieć cały czas opiekę, zwłaszcza te najmniejsze.

 

W informacjach coraz częściej słyszy się, o rodzicach, którzy niedopilnowani swoich pociech. Od skrajnych przypadków, kiedy rodzice woleli spożywać alkohol, imprezować i bawić się niż znając się dzieckiem po przejawy bezmyślności, które skończyły się nieszczęśliwym wypadkiem. Bycie pełnoetatowym rodzicem, ciągła opieka nad dziećmi nie jest łatwa, ale kiedy pojawi się dziecko, trzeba się jej podjąć.

 

Nie wiadomo, czy to młody wiek, czy poczucie, że samemu jest się trochę dzieckiem niegotowym na odpowiedzialność, sprawia, że niektórzy rodzice zachowują się, jakby sami potrzebowali przedszkolanki i jej interwencji. Nic się nie dzieje, jeśli głupota rodziców zostanie wyłapana szybko i poprawią oni swoje zachowanie.

Gorzej, gdy rodzice nie tylko zachowują się głupio, ale też nie przyjmują tego do wiadomości i brną w zaparte, że nie widzą w swoim postępowaniu problemu. Co myśleli rodzice rocznej dziewczynki, gdy zostawili ją koło kosza, by iść na rollercoaster…

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : thesun.co.uk

Reply