Specjaliści ostrzegaj! Posiadanie przystojnego męża jest niebezpieczne

Dla niektórych kobiet posiadanie atrakcyjnego i bogatego męża to osiągnięcie życia!

Oczywiście nie każdej udaje się takowego usidlić. Bogatych królewiczów nie wystarczy dla wszystkich, dlatego mniej urodziwe panie muszą zadowolić się zwykłym Januszem. Okazuje się, że to wcale nie najgorsza alternatywa bowiem amerykańscy specjaliści dowiedli, że małżeństwo z wyjątkowo przystojnym mężczyzną może mieć negatywny wpływ na kobietę.

Przekonane są o tym badaczki z Florida State University. Odkrywcze badanie Tanii Reynolds i Andrei Meltzer opublikowano w czasopiśmie Body Image i od razu wywołało niemałą sensację. Panie twierdzą, że życie z przystojnym mężem niesie sporo zagrożeń żywieniowych. Wykazały, że żony przystojniaków częściej niż żony brzydali miewały złe nawyki żywieniowe i częściej zapadały na choroby układu trawiennego!

Wszystko przez to, że urodziwi partnerzy źle na nie wpływali. Kobiety były sfrustrowane i zaczynały stosować przeróżne diety, a gdy te nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, zaczynały się obżerać. Robiły to po to, by stać się piękniejsze dla swoich małżonków.

Jednym ze sposobów pomocy tym kobietom jest wsparcie mężów. Muszą od nich słyszeć, że są piękne i że kochają je bez względu na to, ile ważą i jaki mają typ sylwetki — przekonuje jedna z badaczek. 

Co ciekawe, nie działa to w odwrotny sposób. Badani mężowie posiadający atrakcyjne żony, nie cierpieli na żadne problemy trawienne ani nie mieli z tego powodu kompleksów :).

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply