Ten film przeraził wszystkich fanów żelek Haribo. Nikt nie przypuszczał, że kolorowe misie powstają w tak ohydny sposób!

Człowiek jest tym co je, więc lepiej sprawdzić, co znajduje się w kupowanej żywności.

Sklepowe półki wręcz uginają się od różnego rodzaju słodyczy i łakoci, a jednym z popularniejszych produktów są żelki. Te kolorowe galaretowate figurki w najróżniejszych kształtach, są dostępne na rynku już od początku XX wieku, a najbardziej znanym producentem żelek jest firma Haribo.

Kiedy Hans Riegel wyprodukował pierwszego legendarnego misia Haribo, nawet w najśmielszych snach nie przypuszczał, że jego produkt podbije świat i zaskarbi sobie miłość wszystkich łakomczuszków. Trudno tym niemieckim żelkom się oprzeć, ale zapał do ich jedzenia może popsuć wiedza o tym, jak powstają.

Alina Kneepkens jest belgijską reżyserką, która stara się uzmysłowić konsumentom, co tak naprawdę jedzą. Ostatnio postanowiła ujawnić prawdziwą twarz żelek i w półtora minutowym filmie pokazuje cały proces produkcji tego specyficznego cukierka.

Szokujące nagranie z fabryki żelek znajdziecie już na kolejnej stronie. 

Film Aliny Kneepkens w odwróconej kolejności ukazuje wszystkie etapy powstawania misiów Haribo. Na początku widzimy więc, jak piękna kolorowa i apetyczna żelka ląduje w ustach konsumenta. Niestety z każdą kolejną sekundą filmu, odkrywamy prawdę o tym, jak figurka misia dotarła do rąk amatora słodyczy i z czego ją zrobiono.

Do produkcji żelek niezbędna jest żelatyna, czyli produkt pochodzenia zwierzęcego. Oczywiście fabryka Haribo nie żałuje surowca, dlatego przypominamy wszystkim weganom, że żelki zawierają komponenty odzwierzęce, zatem nie powinny znaleźć się w wegańskiej diecie.

Proces powstawania żelek jest obrzydliwy, a ludzie nie mają pojęcie, że zaczyna się od…. Nie będziemy zdradzać tej tajemnicy: po prostu zobaczcie poniższe nagranie i zastanówcie się, czy dalej macie ochotę na jakąkolwiek żelkę.

Film możecie zobaczyc na youtube

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : yixes.com, youtube.com

Reply