Prawdziwie piękne kobiety mają dziś po 70 lat! Te zdjęcia są na to najlepszym dowodem

Kiedyś to gwiazdy kina kształtowały to, jak ubierają się kobiety. 

Szyk i elegancja były na pierwszym miejscu. Gwiazdy miały urok, wrodzony styl, a w parze z tym szło zwykle obycie towarzyskie i kultura osobista. Pewne rzeczy były zwyczajnie nie na miejscu. Szokować można było odsłonięciem kawałka ciała więcej, ale nie zbyt wiele, żeby nie zdradzić wszystkiego na starcie. 


Nasze babcie nie potrzebowały wypełniaczy, sztucznych rzęs i konturowania, by być piękne. Wtedy takich kosmetyków jeszcze nie wynaleziono, nie były więc dostępne. Patrząc na zdjęcia kobiet, które dziś mają po 70 lat i więcej, nie sposób jednak oprzeć się wrażeniu, że tego typu specyfiki wcale by się im nie przydały, by one były naturalnie dużo piękniejsze niż my dzisiaj!

Może nie miały czym się upiększać i co poprawiać, ale i nie musiały tego robić. Były naturalne, miały długie niezniszczone zabiegami fryzjerskimi włosy, a przede wszystkim wyglądały różnorodnie, nie tak jak setki, tysiące, a nawet miliony kobiet w mediach społecznościowych, które przypominają klony. 

Wszystko mają identyczne od ust przez włosy po makijaże. To tzw. masowa oryginalność. Specjalne filtry na zdjęciach pozwalają każdemu wyglądać identycznie, tak, że powoli przestajemy poznawać własne twarze i doceniać naturalne piękno (w internecie każdy może być modelem, połowa z tych pań zupełnie inaczej wygląda w lustrze). By je przypomnieć, pokazujemy zdjęcia naszych babć, dziś ze świecą szukać tak cudownie urodziwych kobiet. 

Przejdź na następną stronę, by zobaczyć galerię.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply