Dwóch naukowców opracowało metodę szukania idealnego partnera. Ich wskazówki mogą zdziwić niejednego!

Chociaż ostatnie, co kojarzy się z miłością to nauka, wielu badaczy zajmuje się analizowaniem tego niezwykłego zjawiska.

Zakochanie, związki i miłość to bardzo rozległe tematy. Większość ludzi dąży do tego, by mieć kogoś bliskiego, kogoś, kto go zaakceptuje i bezwarunkowo pokocha. Niezależnie od wieku marzymy, by u boku mieć osobę, która zostanie na całe życie, będzie tworzyć związek pełen szacunku, miłości i ciepła.

Niestety najnowsze badania wskazują, że wiele związków bardzo szybko się rozpada. Rozwody nie są już sporadyczne, ale stają się coraz popularniejsze. Oczywiście, kiedy dochodzi do przemocy czy okazuje się z czasem, że nałóg jest ważniejszy niż rodzina, rozstanie się jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak w przypadku, gdy nie pracuje się i nie potrafi pójść na kompromis, żaden związek nie ma szans.

Naukowa metoda dopasowania partnera, która daje szanse na udany związek

Jak już było wspomniane, miłość i związki interesują badaczy, którzy chcą w naukowy sposób podejść do tematu i wskazać, że związek to nie tylko suma przypadków. Dlatego jedne związki rozpadają się przy pierwszych problemach, a inne potrafią trwać i dawać szczęście i zadowolenie partnerom.  Naukowcy stwierdzili, że należy skupić się na 4 ważnych punktach, które w przyszłości mogą zdecydować o tym, czy związek się uda a partner, będzie tą drugą połową jabłka.

Krok 1: Określ, co jest dla ciebie najważniejsze

Bardzo ważne jest, by uczciwie samemu określić, czego szukasz w partnerze. Jakie jego cechy, zachowania i preferencje są dla ciebie akceptowalne, a jakie nie. Warto posłużyć się dwukolumnową listą. Z jednej strony wypisać to, co jest dla ciebie ważne: np. dobroć, inteligencja, zachowanie czystości i higieny, słuchanie podobnej muzyki. Słowem wszystko, co jest ważne w codziennym wspólnym życiu. W drugiej kolumnie należy  wypisać wszystko, czego się nie akceptuje. Czego nie jesteś w stanie „przeskoczyć” i w jakich kwestiach nie pójdziesz na kompromis, np. lenistwo, skąpstwo czy nieszanowanie zwierząt.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply