7 fałszywych wartości, które narzuca na ludzi nowoczesne społeczeństwo

Nie raz robimy coś, bo jest nam wpajane, że tak należy postępować.

Ludzie są podatki na sugestie, a co więcej wielu częściej dokładnie wie, jako powinni żyć inni, a nie jak oni sami. Inni dokładnie wiedzą, kiedy powinno się wziąć ślub i ilu gości zaprosić, jaką szkołę wybrać i kiedy urodzić dzieci i oczywiście ile ich mieć. Później wiedzą jak te dzieci wychować i co jest dla nich najlepsze. Jednak sami swoim życiem się zbyt nie interesują. Nie widzą w nim wad.

Wiele osób ulega presji, że musi coś mieć, coś robić, zachowywać się w dany sposób, bo inni tego wymagają. Świat zasypują produkty, mamy wszystko, jednak są to najczęściej produkty słabej jakości, jednorazowe. Jednak cały czas jest w nas pobudzana chęć posiadania, kupowania i życia według wzorów pokazywanych w internecie czy tv. To łatwa droga do ugrzęźnięcia w świecie, którego nie chcemy i nie potrzebujemy.

Mamy dla was listę wartości, które narzuca nam społeczeństwo, a które, jeśli się nad nimi zastanowić są niszczące i niepotrzebne nikomu do szczęścia.

7 fałszywych wartości, które narzuca na ludzi nowoczesne społeczeństwo

1. Osoba odnosząca sukces powinna mieć auto, najnowszego smartfona i mieszkanie w centrum

To bardzo zwodnicze i narzucane nam myślenie. Szczęście jest równane z posiadaniem, uczy się tego nawet dzieci. Jeśli coś chcesz, masz to mieć teraz i już, weź kredyt, kup na raty. Zadłuż się, ale pokaż, że masz. Toniemy w rzeczach, nie dostrzegając, że ważniejsze są relacje i bliskość. Można być otoczonym najnowszymi gadżetami, ale kiedy nie ma się nikogo obok, pojawia się depresja i smutek. Pokazuje to dobitnie ilość osób z depresją, uzależnionych wśród ludzi, którzy są bogaci i mogłoby się wydawać, że mają wszystko.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply