Dzięki tym psom świat może spać spokojnie. Poznajcie bohaterskie czworonogi, które pełnią służbę w wojsku

Chyba każdy pamięta psa Szarika z serialu „Czterej pancerni i pies”, który niejednokrotnie wybawił czołgistów z opresji i uratował im życie. Choć jego przygody są telewizyjną fikcją, to czworonogi faktycznie służą w wojsku i pomagają żołnierzom wypełniać ich misje. 

Każdy pies, tak jak człowiek, ma ku czemuś predyspozycje: jedne zwierzęta idealnie sprawdzają się w roli domowych pupili, drugie są troskliwymi przewodnikami, zaś jeszcze inne mają instynkt ratowników. Są też takie psy, które doskonale sprawdzają się w służbie wojskowej. To czy dany psiak będzie dobrym mundurowym, zależy od charakteru jego rasy i indywidualnego usposobienia.


pies-pas


Najczęściej dla potrzeb wojska szkoli się owczarki niemieckie. Są to psy, które wykazują dużą chęć do nauki i lubią celowe działania. Dodatkowo owczarki słyną ze swojego przywiązania i wierności, dlatego są doskonałymi kompanami podczas niebezpiecznych misji. Rasa ta uważana jest za obronną, ponieważ psy wykazują dużą potrzebę chronienia swojego terytorium oraz stada. Owczarki dobrze też potrafią wyczuwać ludzkie emocje, przez co mogą być wsparciem dla swoich właścicieli. To wszystko ma wpływ na fakt, że żołnierze bardzo przywiązują się do swoich psów, z którymi służą na wojnie i wspólnie narażają życie.

Niezwykłą relację pomiędzy wojakami a psami obrazują poniższe zdjęcia.

1. Psy są ważną częścią wojskowej społeczności

pies-1


2. Każdy potrzebuje odrobiny wsparcia

pies-2


3. Żołnierz i pies podczas misji są partnerami

pies-3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : guff.com

Reply