14 psychologicznych sztuczek, które faktycznie działają i mogą wiele pomóc ci w życiu

Istnieje wiele sztuczek, które działają na innych, a dzięki którym możemy dostać to, co chcemy.

Człowiek o wiele więcej zdradza swoją postawą, gestami niż mową. Język może kłamać, ale ciało już tego nie potrafi. Znając sztuczki, nie tylko można zauważyć, że ktoś chce je zastosować, ale i samemu z nich korzystać. O takich wpływach pozajęzykowych, postało wiele publikacji i prac naukowych, które pokazują, jak wielką moc ma umiejętność psychologicznego wpływania na ludzi.

Wiele osób uznaje to za manipulację, I trzeba nie lada umiejętności, by umiejętnie to robić i nie zostać nakrytym. Nie chodzi o to, by mieszać innym w głowach czy być fałszywą osobą, ale warto czasem wesprzeć się sztuczką, gdy wiemy, że dzięki temu uda się osiągnąć coś dla nas ważnego, nie szkodząc przy tym innym. Specjaliści podzielili się sztuczkami, które można używać i co ważne są skuteczne.

14 psychologicznych sztuczek, które faktycznie działają

Nigdy nie pytaj mężczyzny „Czy mógłbyś”. Mężczyźni odbierają takie pytanie jako czysto teoretyczne, oczywiście mogliby, ale czy to zrobią to już inna sprawa. Najlepiej pytać mężczyzn konkretnie o to, czego od nich się chce.

Jeśli chcesz, żeby ktoś czuł się nieswojo podczas rozmowy, patrz mu na środek czoła. Będzie dążył do jak najszybszego zakończenia rozmowy.

Gdy chcesz uzyskać odpowiedź na konkretne pytanie, a rozmówca widocznie robi wszystko, by odpowiedzieć wymijająco. Zadaj konkretne pytanie, milcz i patrz rozmówcy w oczy. Cisza powoduje dyskomfort u pytanego i będzie się starał  jak najpełniej odpowiedzieć na pytanie. Powiedzą prawdę, bo najczęściej milczenie jest znakiem dla kłamcy, że znasz już całą prawdę i nie ma sensu kłamać.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply