Masz problem z szybkim mnożeniem? Ten łatwy sposób może przydać się nie tylko na sprawdzianie!

Nawet najzagorzalsi przeciwnicy matematyki muszą przyznać, że jest ona przydatna w codziennym życiu. Nie chodzi tu oczywiście o całki czy pochodne, ale o podstawowe działania matematyczne takie jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie.

Umiejętność szybkiego rachowania przydaje się w sklepie, w banku czy w pracy. Tego, kto potrafi szybko liczyć trudniej oszukać przy kasie czy przy udzielaniu pożyczki. Błyskawicznie przeliczy, jak wysokie będą odsetki, gdy skusi się na „korzystną” chwilówkę.

Matematyka uczy przede wszystkim logicznego myślenia, kształtuje wyobraźnię i pozwala zastosować teorię w praktyce. Choć to bardzo potrzebny przedmiot jest jednym z najbardziej nielubianych w szkole. Dzieci niejednokrotnie mają problemy z liczeniem i rozwiązywaniem „trudnych zadań”. Podobno najgorzej idzie uczniom z Ameryki a najlepiej z Japonii. Zobaczcie, jak Japończycy radzą sobie z mnożeniem trzycyfrowych liczb. Trzeba przyznać, że to bardzo pomysłowy sposób. Znaliście go wcześniej?

szybkie-mnozenie

 

Zaskocz przyjaciół znajomością innych metod edukacyjnych, niż te, które są pokazywane w szkole. Udostępnij wpis na Facebooku!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : www.youtube.com

Reply