Stawiaj siebie na pierwszym miejscu! Nikt inny tego nie zrobi

Bardzo często opinię o sobie samych ustalamy na podstawie tego, co inni o nas powiedzieli. Coś się usłyszało, coś ktoś dopowiedział i nasza samoocena spada. Tyczy się to zwłaszcza kobiet, które przez piękny strój i dbanie o siebie chcą podobać się innym. Jednak wystarczy jakaś uwaga koleżanki, by ulubionej sukienki nie włożyć nigdy więcej. 

Ludzie są zwierzętami społecznymi i mają naturalną tendencję do przywiązywania zbyt dużej uwagi do słów innych. To, co o nas myślą inni niepokoi nas i wpływa na nasze decyzje i życiowe wybory. Czy słusznie mamy się czym przejmować?

girl-1569411_960_720


Zastanawiając się nad wyborami i decyzjami, jakie stoją przed człowiekiem, zapomina on o najważniejszej rzeczy. Większość ludzi stawia siebie w centrum i tak naprawdę nie interesuje się innymi. Wiadomo, ludzie lubią, gdy to inni dostosowują się do nich i nie muszą się starać. Jednak należy uświadomić sobie, że ważniejsze jest własne szczęście niż ciągłe próby zadowolenia innych.

hiker-1607078_960_720


Próby zadowoleni wszystkich wokoło nie tylko skończą się niepowodzeniem, ale też sprawiają, że ty sam nie masz radości z życia. Stres i problemy zabierają energię życiową i spalasz się, przejmując się osobami, które  nie mają żadnego wpływu na to, co się z tobą dzieje.

Co zatem warto zrobić? Czytaj na następnej stronie.

nature-1692564_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : lifehack.org

Reply