Hinduizm jest starą i fascynujacą religią. Oto jedna z najciekawszych postaci tego dalekowschodniego wyznania

5. Wkład w rozwój  ginekologii i pediatrii.

Mandodari była żoną Rawany i kiedy zaszła w ciążę, ten napisał  dla niej kompletny przewodnik, na temat zdrowia kobiet spodziewających się dziecka. Kumara Tantra, bo taki tytuł nosiło to dzieło, zawierała także informacje z zakresu leczenia i opieki nad dziećmi. Rawana opisał ponad 100 chorób, uwzględniając opis ich przyczyn, objawów oraz metod leczenia.

rawana-5


6. Talent dyplomatyczny.

Rawanę uważa się za zdolnego i sprawiedliwego władce. Kiedy jego panowanie zakończyła śmierć z rąk Ramy, poproszono go przed śmiercią, by wyjawił choć część swojej ogromnej wiedzy o sztuce dyplomacji.

rawana-6


7. Moc ingerowania w kształt kosmosu.

Mitologia mówi, że Rawana chciał stworzyć idealny układ planetarny z okazji narodzin swojego dziecka. Z  wykonanego przez niego ustawienia planet wyłamał się Shani (Saturn), dlatego Rawan miał go uderzyć maczugą, co wyjaśniałoby karłowatość tej planety.

rawana-7


8. Myślenie strategiczne.

Rawana jest przedstawiany jako potwór o 10 głowach, w czym upatruje się tylko zmyślnej mistyfikacji. Podobno miał mieć jedną głowę, lecz matka dała mu naszyjnik z dziewięcioma perłami, które dawały takie odbicia, że wydawało się iżby Rawana miał aż 10 głów. Jeśli tak było, decyzja o utrzymaniu tej mistyfikacji była trafna, ponieważ taki wygląd zewnętrzny budził większy respekt.

rawana-8

 

 

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply