Biznesmen myślał, że może krytykować tego biednego rybaka w nieskończoność, tymczasem on dał mu lekcję, którą zapamięta na długo!

Każdy człowiek marzy o dostatnim, spokojnym życiu pozbawionym trosk i problemów.

Większość sądzi, że aby wieść takie życie, niezbędne są pieniądze, ponieważ to właśnie z ich pomocą można rozwiązać wiele kłopotliwych spraw. Niestety, nic nie spada z nieba i jeśli nie ma się bogatej rodziny, trzeba samodzielnie na wszystko zapracować. Oczywiście niektórzy wybierają nieco krótszą drogę do wzbogacenia się i zaczynają postępować niemoralnie. Kradną, oszukują, handlują narkotykami czy prowadzą podejrzane biznesy.

dollars

Niektórym faktycznie się udaje i szybko się wzbogacają. Nie można jednak budować swojego szczęścia na krzywdzie innych. Los prędzej czy później upomni się o taką osobę i zapewne pożałuje wszystkich złych uczynków.

Sposób myślenia ludzi bogatych i biednych jest nieco inny. Zamożni często nie są w stanie wejść w skórę ubogich i ich zrozumieć. Łatwo pouczać i dawać życiowe rady, gdy się ma wszystko i wiedzie się luksusowe życie. Aby poczuć co to prawdziwa bieda, należałoby choć na kilka miesięcy zamienić się miejscami i spróbować zdobyć wszystko od zera.

Historia o prostym rybaku i wykształconym biznesmenie skłania do refleksji oraz pokazuje, co tak naprawdę liczy się w życiu. Przejdź na kolejne strony, by ją poznać.

poor-rich

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elitereaders.com

Reply