10 prawdziwych historii miłosnych, które posłużyły za scenariusze świetnych filmów

Jak widać, życie pisze najlepsze scenariusze, a zwłaszcza te o niezwykłej sile miłości.

Każdy chce mieć życie jak z bajki, księcia lub księżniczkę u boku, zamek i rumaki. Jednak życie bywa zgoła różne od cukrowych opowiastek. Za to często podobne jest do baśni. Jeśli ktoś czytał braci Grimm w oryginale, zrozumie, że nie jest to bezpodstawne porównanie. Dawniej baśnie miały służyć nauce i przestrodze, kto postępował nierozsądnie, głupio i źle zostawał ukarany, a nie każda sierotka odnajdowała księcia.

Życie pisze różne scenariusze, znane jest ze szybkich zwrotów akcji i podwójnych standardów. Nie zawsze jest fair. Dlatego tak dobrze sprzedają się powieści z happy endem, a komedie romantyczne ściągają przed ekrany wielu widzów. Większość z nas chciałaby przeżyć historię jak z ekranu – poznać miłość życia, wyjść obronną ręką z nieprzeciętnych kłopotów. Narzekamy na nudę własnego życia.

Co innego mogą powiedzieć ludzie, których historia życia jest tak ciekawa i niecodzienna, że nie tylko została zapamiętana przez bliskich, ale taż stała się podstawą do książek i późniejszych ekranizacji. Losy podróżników, wielkich tego świata, ale też ludzi, którzy znaleźli swój sposób na życie, poruszają od lat. Piękne są też historie miłości, skomplikowane, wielowątkowe losy ludzi, którzy dla miłości poświęcili wszystko lub też poświęcili miłość. Poznaj 10 takich historii.

 

1. Coco Chanel (Coco before Chanel)

Historia słynnej projektantki, która opowiada o czasach, nim Gabrielle Chanel stała się sławną Coco. Opisuje historię zmagań się z miłością Étienne Balsana, Arthur Capela i Coco. Pokazuje życie kobiety, która na swej drodze była bardzo samotna i szukająca miłości.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply