Zawsze jest szansa na odmianę okrutnego losu, o czym przekonali się państwo Coble, którzy stracili w wypadku trójkę dzieci

Życie rodziny Coble w jednym momencie zmieniło się w koszmar, gdy tragiczny wypadek samochodowy przyniósł śmierć trójki ich dzieci. Wydawało się, że już nigdy w tej familii nie zagości radość i szczęście, ale wtedy zdarzył się cud narodzin, który na nowo pomógł rodzinie odbudować ich świat. 

Lori i Chris Coble byli zwyczajnym małżeństwem, które prowadziło spokojne życie. Pewnego majowego popołudnia 2007 roku kobieta wraz z trójką dzieci podróżowała minivanem, gdy w ich samochód uderzyła rozpędzona ciężarówka, wioząca kilkanaście ton towarów. Niestety, tir znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, dlatego zniszczenia samochodu osobowego były ogromne, a znajdujących się w nim pasażerów natychmiast w stanie bardzo ciężkim przewieziono do szpitali.


tir-pas


Lori ze względu na odniesione obrażenia dokładnie nie pamięta tego tragicznego dnia, ale dla jej męża był to najgorszy dzień życia. Gdy tylko dostał wiadomość o wypadku, pojechał do szpitala, gdzie czekały na niego złe wieści: dwie córeczki zmarły, a syna przy życiu podtrzymywała tylko aparatura. W jednej chwili świat Chrisa się zawalił, a musiał powiedzieć jeszcze żonie, że stracili swoje najdroższe pociechy: 5-letniego Kyle, 4-letnią Emmę i zaledwie 2-letnią Katie.

Ich życie zakończyło się stanowczo za szybko

Screen-Shot-2016-01-06-at-12.15.25-PM-600x424


Rodzice nie mogli pogodzić się z bezsensowną śmiercią swoich dzieci. By ukoić swój ból i żal postanowili zaangażować się w walkę o poprawę bezpieczeństwa na drogach. Wypadek Lori i dzieci był spowodowany przez kierowcę, który złamał przepisy drogowe dotyczące prędkości. Później okazało się, że nie pierwszy raz Jorge Miguel Romero miał kodeks za nic i stwarzał zagrożenie dla innych kierowców. Niestety, mężczyzna nie poczuwał się do winy i ostatecznie z braku dowodów uniewinniono go.

Dzieci stały się ofiarami nieodpowiedzialności mężczyzny, który uderzył w nich tirem

Screen-Shot-2016-01-06-at-12.15.51-PM-600x423


Państwo Coble zaczęli apelować do firm transportowych o zmiany w sposobie ich funkcjonowania. Zwracają uwagę przedsiębiorców i opinii publicznej, że niebezpieczny styl jazdy kierowców aut ciężarowych jest wymuszany przez ich pracodawców. Tir z załadunkiem musi jak najszybciej dotrzeć do celu swojej podróży, a im szybciej to zrobi, tym firma więcej na tym zyska. Wszelkie opóźnienia są dla spedytorów dodatkowym kosztem i stratą zysków, dlatego namawiają kierowców do szybkiej i ostrej jazdy.

Kierowcy samochodów ciężarowych czasami zapominają, że nie są sami na drodze

truck-587819_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply