Czy zrobiliście już wiosenne porządki? Oto 13 porad, które pomogą Wam skutecznie uporać się z tym zadaniem

Wiosenne porządki nikogo nie ominą: w każdym mieszkaniu trzeba po zimie umyć okna, wytrzepać dywany, wyprać firany, gruntownie poodkurzać wszystkie kąty i zrobić wiele innych rzeczy. Trudno jest się zmobilizować to takiej pracy, ale warto, bo czyste mieszkanie pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. 

Świat pędzi coraz szybciej i często brak nam czasu na odpoczynek, sen czy przebywanie z bliskimi. Niestety mimo tego, musimy wygospodarować czas na posprzątanie naszych domów po zimie. Warto zaplanować takie porządki wcześniej, by przebiegały szybciej i sprawniej, a także były mniej męczące. Wiedząc, że sprzątanie jest czasochłonne, energochłonne i dość kosztowne, przygotowaliśmy dla Was kilkanaście rad, dzięki którym zaoszczędzicie czas i pieniądze przy sprzątaniu, a Wasze domy i mieszkania pozostaną czyste i pachnące na dłużej.


Sprzątanie to niekończąca się praca, dlatego warto ją sobie ułatwiać.

clean-home

1. Błyszczące i czyste krany.

Jeśli chce, by Wasza armatura pięknie lśniła, wystarczy, że wypolerujecie ją woskowanym papierem, np. tym do pieczenia.

1-36


2. Alternatywny mop.

Jeśli posiadacie mopa, na którego nakłada się ścierki z mikrofibry, możecie zrezygnować z ich kupowania. Drogą szmatkę ze sklepu skutecznie zastąpi stara gruba skarpeta np. frote.

2-35


3. Czyste naczynia do pieczenia.

Do usunięcia zaschniętego i przypalonego brudu, skuteczna będzie sól, która zadziała jak peeling. Wystarczy wsypać ją do naczynia, zostawić na kilka godzin i wyczyścić szmatką.

3-32


Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : superstarlifestyle.com

Reply