Kobieta pozwoliła nocować bezdomnemu we własnym domu, nie przypuszczała, że kilka godzin później mężczyzna na siłę wyciągnie ją z łóżka

Dla niektórych pomoc innym jest tak ważna, że nie boją się nawet otworzyć drzwi przed obcymi.

Bezdomność jest straszna, ludzie, którzy nigdy jej nie doświadczyli, mogą jedynie sobie wyobrażać, jak to jest, gdy nie ma się własnego dachu nad głową. Gdy zimno przeszywa kości, a nie ma dokąd pójść. Jest to ciężkie zwłaszcza od jesieni, kiedy wokoło jest zimno, pada deszcz lub śnieg. Są miejsca gdzie można się na chwilę schronić – galerie, sklepy, ale i tam bezdomni nie są zbyt mile widziani.

 

W naszym wymyślonym idealnym świecie nie chcemy widzieć bezdomnych, nie chcemy, by wyciągali do nas ręki po drobne. Wszyscy wiedzą, że oni są, istnieją, ale najlepiej, by byli z dala. Niestety takie znieczulenie doprowadza do tragicznych skutków. Bezdomni szukając ciepła, padają ofiarą pożarów, często też umierają z powodu wychłodzenia. Co gorsza, nie potrzeba ekstremalnie niskich temperatur, by do tego doprowadzić. Na szczęście są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply