Podejrzewano, że te psy są przerobione w Photoshopie. Prawda okazała się bardzo przerażająca!

Wyobrażasz sobie psa, który wygląda jak Arnold Schwarzenegger w czasach swojej świetności? Przerażająca myśl, nieprawdaż?

Dzięki naukowcom z Państwa Środka czworonogi mogą zostać przekształcone w psich Schwarzeneggerów. Wszystko oczywiście za pomocą inżynierii genetycznej. Według doniesień MIT Technoolgy Review pekińscy eksperci sprawnie potrafią uśpić gen miostatyny, dzięki czemu uzyskują dwukrotnie większą masę mięśniową u zwierząt. Oczekują, że modyfikowane psy będą mocniejsze, sprawniejsze i szybsze. Nazywają je superpsami.

Doktor Lai Liangxue i jego zespół przekonują, że osiągnęli ogromny sukces, a superpsy przysłużą się ludziom. Podobno mają być wykorzystywane w policji, wojsku i myślistwie. Pierwszym pozytywnie sklonowanym i zmodyfikowanym psem był czworonóg rasy beagle o imieniu Long Long. Jego ojciec także został zmodyfikowany genetycznie do celów badawczych w tym samym ośrodku. Long Long podobno czuje się świetnie i wygląda znakomicie.

Eksperymenty genetyczne zaczęły się jednak dużo wcześniej. W 2007 roku odkryto miostatynę, naturalne białko odpowiedzialne za hamowanie rozwoju mięśni. Kiedy w organizmie zostanie wyłączony gen odpowiedzialny za wytworzenie miostatyny, mięśnie zaczynają się prężnie rozrastać, osiągając potężne rozmiary. Pierwszym psem, u którego zastosowano tę technikę, był whippet o imieniu Wendy. Zdjęcie błyskawicznie obiegło internet i stało się obiektem wielu memów.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply