Matka odmawia szczepienia swoich dzieci, twierdząc, że są „chronione przez Jezusa”

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje o odradzaniu się odry na świecie.

Tylko w 2017 roku było o 30% więcej zachorowań niż rok wcześniej. Choroba pojawiła się nawet w tych państwach, z których została całkowicie wyeliminowana. Największy wzrost zachorowań odnotowano w Europie i krajach basenu Morza Śródziemnego. W 2018 roku odra zawitała m.in. do Wielkiej Brytanii, która wcześniej została ogłoszona krajem wolnym od tej paskudnej choroby.

Matka odmawia szczepienia swoich dzieci, twierdząc, że są "chronione przez Jezusa"

WHO wylicza, że dzięki szczepieniom w latach 2000-2017 udało się uratować 21 mln ludzi na świecie. Specjaliści podkreślają, że jeśli liczba szczepień przeciwko odrze nie większy się, dorobek minionych lat w poprawie ochrony przed tą chorobą zostanie utracony. Mini epidemie odry wybuchają najczęściej w krajach, w których poziom zaszczepienia ludności spada poniżej 95%. Największą odporność zapewnia podanie 2 dawek szczepionki. 

Matka odmawia szczepienia swoich dzieci, twierdząc, że są "chronione przez Jezusa"

Przez lata wokół szczepionek wyrosło mnóstwo teorii spiskowych. Twierdzi się, że rządy i firmy farmaceutyczne ukrywają faktyczne dane dotyczące szczepień, by zrealizować swoje niecne plany. Antyszczepionkowcy uważają, że szczepionki wcale nie są ludziom potrzebne. Co niektórzy sądzą, że są niebezpieczne, a ci najzagorzalsi ciągle twierdzą, że powodują autyzm u dzieci, co jest oczywiście nieprawdą.

Matka odmawia szczepienia swoich dzieci, twierdząc, że są "chronione przez Jezusa"
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.Reply