Chcesz schudnąć szybko i zdrowo? Ta niezwykła herbata szybko ci w tym pomoże!

Imbir już od wieków uchodzi za bardzo wartościową dla zdrowia roślinę. Już nasi przodkowie leczyli za jego pomocą grypę, zapalenie stawów, astmę i inne schorzenia. Imbir może również bardzo skutecznie przyczyniać się do utraty wagi. Imbirowa herbata pomaga schudnąć, ponieważ przyczynia się do poprawy funkcjonowania jelit, reguluje produkcję soków żołądkowych oraz przyspiesza trawienie i metabolizm.

Ponadto zwiększa poziom energii psychicznej i fizycznej, przyczyniając się również do utraty apetytu. Imbir działa też bezpośrednio na układ krążenia, nie dopuszczając do problemów z sercem i uniemożliwiając odkładanie się tłuszczu w tętnicach, co prowadzi do chorób sercowo-naczyniowych.


ginger-1191945_960_720


Jak przygotować herbatę z imbiru?

Imbir bez trudu można kupić w każdym sklepie spożywczym w postaci sproszkowanej, w niektórych sklepach też w całości.

Składniki:
– 100 gram zmielonego albo sproszkowanego imbiru,
– 3 szklanki wody.

Przygotowanie:
Wodę wlać do garnka i zagotować. Po zagotowaniu dodać imbir. Pozostawić na około 5 minut. Po tym czasie można przecedzić wywar, by pozbyć się resztek imbiru.


ginger-1432262_960_720


Tak przygotowany napar można przechowywać w lodówce, bo można go pić gorący lub zimny, w zależności od własnych upodobań. Powinno się spożywać 3 szklanki dziennie, 20 minut przed każdym głównym posiłkiem. Kuracja powinna trwać przez 1 miesiąc i być kontrolowana przez ważenie się.

indianteacompany.com

ginger_tea

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply