Chłopiec dał nauczycielce prezent, z którego śmiali się wszyscy uczniowie. Kiedy kobieta została sama, nie mogła opanować łez wzruszenia

Ta historia wydarzyła się wiele lat temu w szkole podstawowej, w której uczyła wtedy Pani Thompson.

Kiedy po wakacjach, pierwszego dnia szkoły, stanęła przed swoją klasą, 5 a, po raz pierwszy w swojej karierze skłamała. Jak większość nauczycieli, spojrzała na swoich uczniów i powiedziała, że lubi ich wszystkich tak samo, że nikogo nie będzie faworyzować.

Wiedziała jednak, że mija się z prawdą, ponieważ w pierwszym rzędzie, osunięty na krzesło, siedział mały chłopiec, Teddy Stoddard.


Pani Thompson zauważyła Teddy’ego już rok wcześniej, kiedy przejęła w tej klasie wychowawstwo, i od razu zwróciła uwagę, że nie dogaduje się zbyt dobrze z innymi dziećmi, że chodzi w brudnych ubraniach i że najwyraźniej potrzebuje kąpieli. Chłopiec bywał też nieuprzejmy. Po powrocie do domu pani Thompshon sięgnęła po kartotekę chłopca. W szkole, w której pracowała, nauczyciele po objęciu nowej klasy byli zobligowani przejrzeć zapiski o dzieciach z poprzednich lat.

Po dłuższej chwili pani Thompson znalazła zapiski na temat Teddy’ego. Im dłużej je czytała, tym bardziej na jej twarzy odmalowywało się zdziwienie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply