Zmysł wzroku ludzi znacznie różni się od tego, jaki posiadają zwierzęta. Sprawdźcie, jak wygląda świat oczami ssaków, gadów, ptaków i ryb

Zdolność widzenia to bardzo ceniona przez ludzi umiejętność, bez której życie jest o wiele trudniejsze.

To jak wygląda świat, jest w dużej mierze zależne od tego, jakie oczy na niego patrzą, gdyż zmysł wzroku mieszkańców Ziemi jest bardzo zróżnicowany. Inaczej rzeczywistość widzą ludzie, a inaczej zwierzęta, których oczy w procesie ewolucji przystosowały się do zupełnie innych warunków i zadań, niż oczy człowieka. Zdolność rejestracji obrazu przez gałkę oczną jest więc cechą gatunkową.

seeing-through-the-eyes-of-animals-p

Kiedy człowiek porozumiewa się ze zwierzętami, to traktuje je swoją miarą i jest przekonany, że widzą to, co on. Jest jednak inaczej, o czym wiele osób zapomina krzycząc na zwierzęta, które nieprawidłowo wykonują polecenia oparte ma zdolności widzenia. Aby się tego ustrzec, warto samemu się przekonać, jak widzą świat zwierzaki.

Zakłócone kolory, wyostrzony lub całkowicie zdeformowany obraz, ograniczone pole widzenia – to tylko kilka różnic, które występują w sposobie widzenia ludzi i zwierząt. Rozbieżności te wynikają z budowy oka poszczególnych stworzeń.

Na kolejnych stronach znajdziecie zdjęcia porównujące obrazy widziane przez ludzi i konkretne gatunki zwierząt.

seeing-through-the-eyes-of-animals-p1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply