8 sztuczek manipulatorów, które sprawiają, że dostają, co chcą! Nie daj się więcej na nie nabrać!

Manipulatorzy nie cofną się przed niczym, by dostać to, co chcą, nie jest  łatwo się przed nimi bronić, ale warto.

Ile razy zdarzyło ci się zrobić, coś, na co w ogóle nie miałeś ochoty? Ile razy robiłeś coś, za kogoś i nawet  nie wiesz, kiedy się na to zgodziłeś? No właśnie zostałeś zmanipulowany i to w sprytny sposób. Codziennie jesteśmy pod wpływem manipulatorów, którzy chcą nam sprzedać swoje produkty, którzy chcą coś od nas uzyskać, nie dając nic w zamian.

 

Działanie na emocje i dawanie pozornego wyboru przez manipulatorów to tylko wierzchołek góry lodowej.Dlatego warto się bronić przed takimi manipulacjami, a najlepszym orężem jest wiedza. Znając sztuczki manipulanta, szybko poradzisz sobie z jego nieczystymi zagraniami. Nie jest to trudne, a z pewnością nie raz, dopiero po czasie uświadomiłeś sobie, że padłeś ofiarą mniejszego, bądź większego oszustwa, które zdecydowało o twoim wyborze. Poznaj 8 sztuczek, które najczęściej stosują oszuści i nie daj się wykorzystywać:

 

1. Sensacja i potrzeba

Każdy lubi być utwierdzany, że jego wybór jest dobry, a poparcia szuka w tym, że i inne osoby sięgają po tę konkretną rzecz. Bardzo często na ten trick nabierają nas biura podróży czy hotele. Sprawiają wrażenie, że przedstawiana oferta jest „gorąca” i na czasie, a przez to trzeba szybko się decydować, bo za chwilę nie będzie już szans. Często wahając się, słyszymy: „Mamy już kupca, za chwilę ma ktoś przyjechać i płaci od ręki”; „mamy pełno rezerwacji, ale coś znajdziemy”.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply