7 rzeczy, które NALEŻY UKRYWAĆ przed znajomymi! O tym absolutnie nie mów

„Mowa jest srebrem, a milczenie złotem” – mówi znane przysłowie.

Chodzi w nim mniej więcej o to, że mądre słowa są bardzo cenne, ale cenniejsza jest umiejętność słuchania i powstrzymywania się od mówienia w odpowiednim momencie. Niektórzy mówią stanowczo za dużo. Może być to przyczyną wielu problemów i niedogodności. Czasem warto trzymać język za zębami a o niektórych sprawach lepiej nawet nie wspominać. Oto 7 rzeczy, które lepiej ukryć przed innymi.

1. Dalekosiężne plany

Jesteśmy przyzwyczajeni do dzielenia się swoimi życiowymi planami. Czerpiemy niesamowitą przyjemność z tego, gdy mówimy innym, jak słodka przyszłość nas czeka. Rzeczywistość pokazuje jednak, że lepiej nie dzielić się śmiałymi planami i marzeniami ze wszystkimi wokół. Wśród tych, którym ufasz, mogą być zazdrośnicy, którzy będą zazdrościć ci sukcesu i odwodzić od śmiałych pomysłów. Zawiść może negatywnie wpłynąć na realizację twoich panów. Ponadto, jeśli z odważnych celów nic nie wyjdzie, będą mieć dziką satysfakcję z twojej porażki. Będą komentować, rozpowszechniać i głośno mówić o tym niepowodzeniu. 

2. Kłótnie i konflikty

To, co dzieje się w twojej rodzinie, powinno tam zostać. Rozmawianie o kłótniach z partnerem jest nieeleganckie i zdradzieckie w stosunku do niego. Nieporozumienia powinno się załatwiać w cztery oczy. Pamiętaj, że niektórzy ludzie znajdujący się wokół ciebie będą się napawać tymi kłótniami, mogą je podsycać lub opowiadać o nich innym ludziom, dodając swoje trzy grosze. Kiedy opowiadasz komuś o złym ojcu, leniwym mężu czy rozwydrzonych dzieciach stawiasz te osoby przeciwko sobie. Toczysz wojnę i szukasz akceptacji własnych racji. W przyszłości takie zachowania mogą obrócić się przeciwko tobie, a osoby, które wiedzą o konfliktach w twojej rodzinie, mogą to wykorzystać.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply