W tym wyjątkowym szpitalu wcześniaki dostają stroje superbohaterów. Ten mały gest, podnosi na duchu rodziców dzielnych maluchów

Wczesna ciąża niesie ze sobą mnóstwo zagrożeń.

Dzieci, które przychodzą na świat przed wyznaczonym terminem są dużo słabsze niż maluchy „donoszone”. Często rodzą się z nie do końca wykształconymi organizmami. Są kruche, delikatne i bardzo wrażliwe. Mają praktycznie zerową odporność, dlatego najmniejsza infekcja stanowi poważne zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Maluchy urodzone zbyt wcześnie trafiają do inkubatorów, które zapewniają im sterylne, bezpieczne środowisko i warunki do życia oraz rozwoju. Na specjalnie do tego stworzonych oddziałach szpitalnych zajmuje się nimi wykwalifikowana kadra medyczna. Lekarze, pielęgniarki oraz położne dbają, by te maleńkie, ale bardzo silne istoty pokonały słabość, urosły i mogły wrócić z mamami do domów.

W Stanach Zjednoczonych oddziały takie są nazywane NICU (neonatal intensive care unit, po polsku noworodkowy oddział intensywnej opieki). Posiada je większość szpitali, przy czym jeden z nich wyróżnił się nie tak dawno na tle wszystkich innych. Mowa tutaj o Szpitalu św. Łukasza w Kansas City.

Z okazji minionego Halloween władze placówki we współpracy z wolontariuszami z fundacji March of Dimes zorganizowały wspaniałą akcję, której celem było wsparcie drżących o życie swych pociech rodziców. Malcom sprawiono stroje superbohaterów na znak tego, że zawalczą o swe kruche życia i wyjdą z tego boju zwycięsko. Zorganizowana została również profesjonalna sesja fotograficzna, w której udział wzięło 30 małych superbohaterów.

Jej efekty możecie podziwiać na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : distractify.com, pulptastic.com

Reply