Wciągnięci w świat technologi nie potrafimy zafascynować się rzeczami którymi inspirowali się nasi starsi koledzy…

Luwr w Paryżu jest najczęściej odwiedzanym muzeum na świecie.

Posiada arcydziała takich artystów jak np. Mona Lisa Leonardo da Vinci i wiele bezcennych dzieł największych artystów z przeszłości i teraźniejszości. Niemniej jednak francuski fotograf Antoine Geiger stworzył serie zdjęć, gdzie użytkownicy są bardziej zainteresowani własnymi telefonami niż działami historycznymi.

Jego projekt nosi nazwę „SUR-FAKE” ukazuje ludzi wchłanianych przez swoje telefony. Geiger wspomina, jak wpadł na ten pomysł. Gdy był w muzeum, poczuł się samotnie, mimo, że otaczał go tłum. „Mogłem dosłownie zobaczyć twarze ludzi wtopionych w ekrany telefonów, tak jakby ich tożsamość była zgubiona w przestrzeni technologii” – powiedział Geiger.

Korzystając z Photoshopa, zaczął wizualizować uczucia, których doznał w Luwrze. Tworząc przy okazji serie poniższych zdjęć. Ludzie doslownie wtapiaja się w ekrany swoich telefonów. Nie wiem czy ktoś wpadłby na lepszy pomysł wizualizacji tego zjawiska. Twarz wydaje się być jakby wciągnięta przez telefon do świata technologi.

 

1

2 3 4 5 6 7

To niepokojące zjawisko rośnie w siłe, jeśli chciałbyś coś tym zrobić koniecznie podziel się ze znajomymi by i oni zdali sobie sprawę z problemu. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply