5 magicznych sztuczek, których może nauczyć się każdy! Zaskocz swoich znajomych i zabłyśnij nowymi umiejętnościami

Wiele osób będąc dziećmi marzyło o tym, by mieć jakieś super magiczne zdolności np. znikania czy przesuwania przedmiotów tylko za pomocą wzroku. Niestety człowiek nie ma takich mocy, ale doskonale wyszkolił się w sztuce tworzenie iluzji, której arkana dziś poznamy. 

Magiczne sztuczki wydają się być skomplikowane i trudne, ponieważ ich efekty zupełnie zwodzą zmysły oraz rozum oglądających. Niestety dla fanów magii mamy złą wiadomość: wszystko można racjonalnie wytłumaczyć, a magikiem-amatorem może zostać każdy, kto przyswoi sobie technikę wykonywania poszczególnych trików. Na dobry początek nauczcie się tych 5 sztuczek, a na pewno zaskoczycie swoich bliskich, tylko pamiętajcie, po pokazie nie zdradzajcie szczegółów, bo wszystko starci swój magiczny urok.


magia-pas


Arkana swojej pracy magika zdradził pewien iluzjonista z Rosji. Na opublikowanym w internecie nagraniu pokazał, jak wykonać 5 popularnych wśród początkujących magików sztuczek. Kiedy prezentuje je na filmie po raz pierwszy, gwarantujemy, że dacie się zwieść swoim oczom. Na szczęście później każdy trik prezentowany jest jeszcze raz, w zwolnionym tempie wraz z objaśnieniem wykonania.

Magicy często pokazują ręce publice, by udowodnić, że nic nie ukrywają

magik-4


W filmiku instruktażowym zaskoczy was to, że rozwiązania magicznych numerów są szalenie proste, a ich wykonanie polega na wykorzystywaniu naszej nieuwagi. Jakich sztuczek uczy Rosjanin?

Sztuczka 1: moneta w szklance

Czy moneta może przeniknąć przez szkło? Teoretycznie nie, ale możemy sprawić, by nasze oczy były przekonane, że właśnie tak było. Wystarczy duży refleks i precyzja wykonania.

Sztuczka 2: samozapalająca się zapałka 

Iluzja polega na sprytnym i skrzętnym ukrywaniu pewnych elementów przed publicznością, a sztuczka z zapałkami pozwoli wam zacząć opanowywać te umiejętność.

Sztuczka 3: znikająca moneta

Czy coś może się kompletnie zdematerializować i zniknąć? Na pewno nie moneta, ale jeśli chcemy, by tak się stało, wystarczy znaleźć sprytny schowek, np. w spodniach oraz okazję, by się jej pozbyć.

Sztuczka 4: szalone gumki recepturki

Swoją przygodę z iluzją można zacząć o sztuczek z gumkami. Naciągnie ich na palce potrafi przynieść ciekawe efekty, więc warto wiedzieć, jak to zrobić, by recepturka odpowiednio odskoczyła i stworzyła wrażenie np. przenikania przez ciało.

Sztuczka 5: zaplecione ręce

Publiczność najbardziej szokują sztuczki, w którym sami biorą udział i wraz z magikiem próbują je wykonać, ale zupełnie im to nie wychodzi. Bo jak to możliwe, że iluzjonista potrafi coś zrobić ze swoim ciałem, a my nie?

Sztuka iluzji nie jest trudna, więc nie bójmy się wprowadzić odrobiny magii do naszego życia

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply