5 zagadek naszego świata, które pozostają niewyjaśnione. Czy kiedykolwiek poznamy prawdę na ich temat?

Przyczyna, przebieg i skutek – oto najprostszy schemat opisu wszystkich wydarzeń i zjawisk. Choć wydaje się prosty to czasem uzupełnienie go sprawdzonymi informacjami jest bardzo trudne. 

W historii ludzkości jest wiele wydarzeń, które uznaje się za niewyjaśnione. Uczeni pomimo dziesiątek lat wnikliwych analiz, nadal nie potrafią wskazać co je spowodowało (lub kto), a najtrudniejsze wydają się być te zagadki, w których kluczową rolę odgrywał człowiek. Choć nauka i technika wciąż się rozwijają, to nadal brak nam sprzętu, by np. zajrzeć w głąb kosmosu czy całkowicie zbadać oceaniczne czeluście, dlatego prawda o wielu zdarzeniach będzie nurtować ludzi jeszcze przez kolejne lata.


zagadka-pas


1. Trójkąt Bermudzki

Słynne miejsce zaginięć statków i samolotów znajduje się na Oceanie Atlantyckim. Najczęściej Trójkąt Bermudzki umiejscawia się w obszarze pomiędzy Puerto Rico, Florydą i Bermudami. Trójkąt liczy sobie około 4.000.000 kilometrów kwadratowych i wciąż stanowi tajemnicę. Przez lata w tamtym rejonie ginęły bez śladu okręty czy samoloty, czego nie można wyjaśnić nawet dziś, przy użyciu specjalistycznego i nowoczesnego sprzętu. W związku z tym istnieje wiele teorii tłumaczących przyczyny zaginięć, np.: wybuchy metanu na dnie oceanu, fatalny mikroklimat pogodowy, pola elektromagnetyczne czy obecność kosmitów.

zagadka-1


2. Szyfr Beale’a

Szyfr ma rzekomo wskazać miejsce ukrycia jednego z największych skarbów w historii Ameryki, czyli majątku Thomasa Jeffersona Beale’a. Jak głosi legenda, Beale w 1822 roku miał przygotować trzy szyfrogramy, a drugi z nich ma wyjaśniać, gdzie w Bedford County (stan Virginia, USA) ukrył złoto, srebrno i drogocenną biżuterię. Choć kolejne dekady mijają, to nikomu ze świata kryptografii nie udało się złamać szyfru, więc każdy z nas ma jeszcze szanse zabłysnąć, odczytać wiadomość od Beale’a i zgarnąć skarb.

Jakie jeszcze wydarzenia lub przedmioty są dla nas kompletną tajemnicą? Odpowiedź na drugiej stronie. 

9337493279155958+

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : momentocurioso.com

Reply