6 filozofii szczęścia z całego świata. Która pasuje do ciebie najlepiej?

Każdy z nas dąży do znalezienia wewnętrznego spokoju i harmonii z samym sobą.

Nie zawsze jest to łatwe. W końcu to długotrwały proces, na który musimy poświęcić dużo czasu i energii. W świecie, który tak szybko pędzi do przodu, brakuje nam zarówno jednego, jak i drugiego. Zwykle też nie wiemy, od czego zacząć swoje poszukiwania szczęścia i własnego miejsca w świecie.

Zazdrościmy tym, którzy mają więcej od nas i mogą cieszyć się wygodnym życiem, czerpać z niego pełnymi garściami. Samo posiadanie jest ważne, ale czy tak naprawdę od niego uzależnione jest nasze poczucie spełnienia? Uznawane za najszczęśliwsze, kraje świata mają swoje sposoby na osiągnięcie tego, co dla nas nieuchwytne. Może warto zasugerować się którąś z tych filozofii?

6 filozofii szczęścia z całego świata. Która pasuje do ciebie najlepiej?

Ikigai

Ikigai narodziło się na japońskiej wyspie Okinawa. Jej mieszkańcy są bardzo szczęśliwi i do tego długowieczni. Statystycznie 24 osoby na 100 tys. ludzi dożywają tam 100 lat. Nie ma drugiego miejsca na ziemi, które mogłoby się pochwalić takim wynikiem. Japończycy twierdzą, że wszystko to zawdzięczają swej filozofii szczęścia ikigai.

Słowo ikigai tłumaczone jest jako „powód, dla którego chcesz wstać rano z łóżka” (od japońskiego iki – żyć i gai – powód). Japończycy twierdzą, że szczęście to bycie stale zajętym. Dlatego aktywizują starszych członków swej społeczności, którzy czują się potrzebni, nie popadają w zapomnienie i nie „gasną” tak szybko, jak np. Europejczycy.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : huffingtonpost.com.au

Reply