6 filozofii szczęścia z całego świata. Która pasuje do ciebie najlepiej?

Hygge

O kilku lat Dania utrzymuje się w pierwszej 10 najszczęśliwszych krajów świata (w tym roku 3 zajęła 3 miejsce). Wszystko to dzięki hygge. To nie tylko słowo, które oznaczające komfort, wygodę i przytulność, ale i filozofia szczęścia, która karze nam cieszyć się z drobnych przyjemności i nigdy ich sobie nie odmawiać. Trudno o łatwiejszą metodę na szczęście.

6 filozofii szczęścia z całego świata. Która pasuje do ciebie najlepiej?

Lagom

Szwedzkim sposobem na szczęście jest lagom, czyli zdrowy umiar. W dosłownym tłumaczeniu lagom to w sam raz, akurat, tyle, ile trzeba. Szwedzi wierzą, że należy przede wszystkim doceniać to, co się ma, nie popadać w konsumpcjonizm, żyć w zgodzie z naturą i nie łamać jej praw. Lagom ma pomóc osiągnąć zadowolenie, ale prowadząc przy tym zdrowy tryb życia.

Keyif

Keyif pochodzi z arabskiego i oznacza „przyjemność”. Ten turecki sposób na odnalezienie wewnętrznego spokoju, karze go szukać w równowadze między życiem prywatnym a zawodowym. Keyif nakazuje nam „praktykowanie spokojnego relaksu”. Wyznawcy tej filozofii odnajdują szczęście w codziennych chwilach samotności, które pozwalają im się wyciszyć i przygotować organizm do dalszej pracy i życia społecznego.

6 filozofii szczęścia z całego świata. Która pasuje do ciebie najlepiej?

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : huffingtonpost.com.au

Reply