7 nawyków bogatych ludzi, które warto skopiować do swojego życia. 3 zadziwił mnie najbardziej

Kupują tylko niezbędne rzeczy

Ludzie bogaci nie otaczają się zbędnymi gadżetami. Każdy wydatek mają dokładnie zaplanowany, a już na pewno nie kupują niczego na kredyt z obawy przed wpadnięciem w tzw. spiralę długów. Przykładem może być Mark Zuckerberg którego szafa jest pełna szarych koszulek (bo w innych nie chodzi, więc nie kupuje). Prościej się nie da.

Proszą o pomoc i radę

Paradoksalnie im mniejsza nasza wiedza i doświadczenie, tym wyższe mniemanie o sobie. Im mniej rozumiemy świat, tym bardziej wydaje się nam, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy. Wychodzimy z błędnego założenia, że nawet jeśli czegoś nie wiemy, to powinniśmy wiedzieć, nie pytamy więc mądrzejszych od nas o radę i nie prosimy o pomoc. Bogaci nie mają problemów z tym, że czegoś nie wiedzą. Nie wstydzą się tego, bo wiedzą, że uczymy się całe życie.

Oszczędzają i pilnują wydatków

Dlaczego biedni ludzie, którzy wygrywają miliony na loteriach, w ciągu kilku lat roztrwaniają fortuny i zostają z niczym? Dlatego, że nie radzą sobie z planowaniem budżetu i wydają pieniądze milionami, nie zastanawiając się zbytnio, na co. Bogaci ludzie kontrolują swoje dochody i wydatki. Mądrze zaplanowany budżet pomaga im nie zbankrutować.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : fabiosa.com


Reply