8 współczesnych Kopciuszków, które zostały księżniczkami!

Życie to nie bajka, jednak czasami układa się w taki sposób, że dziwisz się jak to możliwe. Oczywiście zawsze wolimy, gdy spotykają nas dobre rzeczy i życie układa nam się dobrze. Różnie bywa, jednak prawdziwe historie życia współczesnych księżniczek pokazują, że historie jak z bajki mogą się zdarzyć. 

Współczesne księżniczki znalazły swoich rycerzy, którzy okazali się najprawdziwszymi książętami i przyszłymi królami!1. Księżna Catherine, Wielka Brytania

Pochodząca z nieszlacheckiej rodziny księżna Kate poznała przyszłego męża na studiach. Na początku tylko się przyjaźnili, ale z czasem przerodziło się to w uczucie. Para kilkakrotnie się rozstawała i schodziła, by 29.04.2011 r. wziąć ślub. Ceremonie można było śledzić na całym świecie za pomocą internetu. Obecnie para ma dwójkę dzieci – księcia Georga i księżniczkę Charlotte.

Chris Jackson / Getty Images  / Mark Cuthbert / Getty Images

1 (1)


2. Królowa Letizia, Hiszpania

Królowa urodziła się w zwykłej rodzinie, jest córką dziennikarza i pielęgniarki. Letizia postanowiła zrobić karierę w dziennikarstwie i udało jej się to. Poznali się z księciem, gdy kręciła reportaż w Galicji, mimo że była to miłość od pierwszego wejrzenia, książę musiał długo o nią zabiegać. Pobrali się w 2003 roku, a ceremonię śledziło 1,5 miliarda widzów na całym świecie. Mają dwie córki Eleonorę i Sofię.

Królowa Letizia  / Carlos Alvarez / Getty Images

2 (1)


3. Księżniczka Charlene, Monako

Księcia poznała podczas zawodów pływackich, gdyż była zawodową pływaczką i olimpijką. Po raz pierwszy pojawili się razem oficjalnie na otwarciu igrzysk w Turynie. W 2011 roku wzięli ślub, a w 2014 roku urodziły się ich bliźniaki Gabriela i Jakub.

Tatler  / Pascal Le Segretain / Getty Images

3 (1)


4. Księżna koronna Mary Elizabeth, Dania

Podobnie jak władcy Monako poznali się Mary i książę Friderik, gdyż pierwszy raz spotkali się na igrzyskach olimpijskich. Książę przedstawił się jako Fred i dziewczyna nie miała pojęcia, że rozmawia z monarchą. Poznali się w 2000 roku, ale Mary dopiero w 2001 roku przeniosła się z Australii do Europy. By para królewska wyraziła zgodę na ślub, Mary musiała zrzec się obywatelstwa australijskiego, przyjąć wiarę luterańską i perfekcyjnie opanować język duński i etykietę, a także w przypadku rozwodu zrzec się wszelkich praw do dzieci. Obecnie mają ich czworo – Christiana, Isabelle, i bliźnięta Josephie i Vincenta.

royalwatcher.tumblr  / Ian Waldie / Getty Images

4  

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply