Gdy wyglądał jak biedak, nikt nie chciał nawet z nim porozmawiać, lecz kiedy włożył elegancki garnitur, stało się coś, czego się nikt nie spodziewał…

O wartości człowieka nie świadczy jego ubiór i wygląd zewnętrzny, ale charakter i sposób postępowania. Szkoda, że tak mało ludzi zdaje sobie z tego sprawę. Popularne przysłowie mówiące, że „nie szata zdobi człowieka” jest jak najbardziej trafne i prawdziwe. W życiu odnajdujemy na to sporo dowodów.

Ładny wygląd i atrakcyjność ciała zmienia się z upływem lat. Piękno wewnętrzne, które jest oznaką prawdziwej wartości człowieka pozostaje na stałe.

Bohater tego społecznego eksperymentu Sandy Shook nie miał szczęścia w życiu. Z dnia na dzień wylądował na ulicy. Codziennie musiał zmagać się z trudnymi warunkami, głodem i poniżeniem ze strony przechodniów. Pewnego dnia spotkał filmowca Josepha Costello, który zaproponował mu udział w pewnym eksperymencie.

4Sandy na drugi dzień wyszedł na ulicę ubrany w elegancki garnitur i zaczął prosić ludzi o pieniądze. Wyglądem nie przypominał bezdomnego. Był umyty, ładnie uczesany i ubrany. W ręku trzymał telefon komórkowy. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Mnóstwo przechodniów zdecydowało się mu pomóc, chętnie wręczając pieniądze.

2

1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply