32 przykłady występowania bielactwa wśród zwierząt. Sprawdźcie, jak ważny kolor i ile zmienia jego brak 

Kolory odgrywają nieocenioną rolę w świecie, zwłaszcza w świecie zwierząt, gdzie są niezbędne do kamuflażu czy komunikacji. I choć posiadana barwa umaszczenia stanowi atrybut wielu gatunków, to czasem natura pozbawia zwierzęcia właściwego koloru, dotykając go bielactwem.

Albinizm, czyli inaczej bielactwo, to wrodzona nieprawidłowość pracy organizmu, która polega na niedoborze pigmentów barwiących skórę, oczy i włosy. Na tę przypadłość cierpią zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Odsetek albinosów na świecie jest niewielki, dlatego ich obecność wywołuje ciekawość.


albino-animals-p


Albinosy są takimi samymi zwierzętami jak inne osobniki danego gatunku, z tą różnicą, że są białe. Taki wygląd może być przyczyną ich wykluczenia ze stada i utrudnić im codzienne życie np. polowanie, gdy nie będą mogły skutecznie kamuflować się w otoczeniu. Bielactwo w świecie zwierząt to rzadkość, więc nieliczne albinosy budzą w nas zachwyt i  niejednokrotnie niedowierzanie, że kolor tak bardzo zmienia odbiór danego stworzenia. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia dołączone do tego artykułu.

1. Lew

albino-animals-20


2. Koala

Na kilku kolejnych stronach zobaczycie m.in białego pawia, wiewiórkę, nosorożca, zebrę, łosia, biedronkę, żółwia, dobermana czy kangura. 

albino-animals-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply