Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mają też swoją ciemną stronę. Zobaczcie film z ulicznej burdy pseudokibiców

Turniej finałowy piłkarskich mistrzostw Europy rozkręca się na dobre. Za nami pierwsze mecze fazy grupowej i pierwsze zamieszki wywołane przez kibiców. 

Niestety nie wszyscy fani piłki nożnej potrafią pokojowo świętować rozgrywane mecze. Zdaje się, że istnieje grupa kibiców, która przyjechała na Euro 2016 tylko po to, by wszczynać awantury i demolować ulice francuskich miast. Ich zachowanie jest karygodne i zniechęca prawdziwych pasjonatów piłki nożnej do odwiedzania stadionów czy spotykania się w strefach kibica.


piłka-pas


Do zamieszek doszło w Marsylii, pomiędzy kibicami rosyjskimi i angielskimi. Obywatele Rosji sprowokowali Anglików, którzy niestety słyną z piłkarskiej chuliganki i zaczęła się burda. Poniżej zobaczycie nagranie, które zarejestrowało bójkę na miejskim placu. Kibice nie zważając uwagi na nic i bez opamiętania rzucali w siebie krzesełkami z kawiarnianych ogródków. Na miejscu bójki szybko pojawiła się policja, a pseudokibice zwyczajnie uciekli w pobliskie uliczki.

Siła i wściekłość z jakimi pseudokibice miotają meblami jest ogromna

pilka-1


Warto przypomnieć, że Francja także podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1998 roku miała kłopot z agresywnymi kibicami. Doszło wtedy do starć między Anglikami i Tunezyjczykami, które trwały aż 3 dni i zaczęły przypominać wojnę domową. Wszystkie tego typu zdarzenia rzucają złe światło na cały piłkarski świat i powinny być stanowczo tępione i karane, by prawdziwi fani footballu mogli bezpiecznie cieszyć się pięknem tego sportu.

Burdy kibiców psują atmosferę piłkarskiego turnieju EURO 2016

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply