Łzy i tortury przynoszące dumę narodową. Zobacz, do czego zmuszane są chińskie dzieci, aby osiągały jak najlepsze wyniki w sporcie

Chińscy zawodnicy osiągają fenomenalne wyniki w wielu dyscyplinach sportowych i są w czołówkach klasyfikacji medalowej na każdych igrzyskach olimpijskich. Ich wyczyny szokują i wydają się niemożliwe do osiągnięcia, jednak zawodnicy bija rekordy i dumnie stają na najwyższych stopniach podium.

Chwila sławy kosztuje ich masę wyrzeczeń i cierpienia. Przechodzą mordercze treningi już jako kilkuletnie dzieci. Wszystko po to, aby za kilka lat zostały mistrzami, podziwianymi przez cały świat.


training-of-chinese-children


Selekcja przyszłych olimpijczyków zaczyna się już w szkole. Nauczyciele typują maluchy, które ich zdaniem mają największe predyspozycje, by zaistnieć w sporcie. Trafiają do obozów treningowych z dala od rodziny. Najmłodsi mają 5-6 lat.

training-of-chinese-children1


Rano się uczą, a w godzinach popołudniowych intensywnie trenują. Rodzice mogą je zobaczyć tylko w weekendy, ale większość woli żyć w separacji. Rozłąka z najbliższymi podobno bardziej motywuje dzieci i częste widywanie się z matką lub ojcem jest niewskazane.

Przejdź na kolejne strony, by dowiedzieć się więcej. 

training-of-chinese-children2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : amusingplanet.com

Reply