Cytaty o górach, które rozkochają Was w ich potędze i pięknie

Potęga gór fascynuje ludzi od wieków.

Góry to dla wielu osób magiczne miejsce, które pozwala w niezwykły sposób się wyciszyć i dotrzeć do głębi własnego wnętrza. Zdobywając szczyty można się wiele nauczyć o sobie i o świecie, a cytaty o górach autorstwa zasłużonych taterników, alpinistów i himalaistów wyraźnie wskazują, że jest to niezwykle cenna lekcja.

 

Góry mają w sobie pewną magię, ponieważ łączą niemą potęgę z wyjątkowym pięknem. Trudno oprzeć się ich urokowi, choć miłośnicy gór podkreślają, że nie można nigdy zapominać o tym, że z natury są nieprzewidywalne i niebezpieczne. Cytaty o górach wielokrotnie odnoszą się do tego, by wobec nich wykazać się pokorą, bo lekkomyślność podczas wspinaczki to prosta droga do tragedii.

Liczne cycaty o górach pokazują, że miłość do nich to nie kwesta wyboru, lecz przypadku, bo człowiek rodzi się z nią w sercu, a później musi tylko odważyć dać się tej miłości rozwinąć. Jeśli i Was fascynują góry, a do tej pory wahaliście się, czy życiowo lub hobbistyczne poświecić się górskiej wspinaczce, poniższe cytaty przekonają Was do tego, że warto związać z górami swój los.

 

Cytaty o górach

„Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można” – Ryszard Pawłowski.

„Góry są środkiem, celem jest człowiek. Nie chodzi o to, aby wejść na szczyt, robi się to, aby stać się kimś lepszym” – Bonatti Walter.

„Bez wiary potykamy się o źdźbło słomy, z wiarą przenosimy góry” – Søren Kierkegaard.

„Góry najczęściej wznoszą się na granicach między państwami, dzielą, geograficznie, narody. Ale są także miejscem spotkań ludzi żyjących po obu ich stronach, tych ludzi, których góry przyciągają, a nie odpychają” – Andrzej Paczkowski.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : drytooling.com.pl, wikiquote.org

Reply